Hebrew  |  English  |  
שילוב ביופידבק בשירותים הפסיכולוגיים החינוכיים  |  "מעבר לדמיון" - לימוד רגיעה ויכולות הרפיה  |  קורסי שלב א' בביופידבק - המחזורים הבאים בירושלים ובת"א  |  

מונה:

FAQ           
חזור לתפריט השאלות ותשובות הראשי
 כלי הביופידבק לא פועלים. לא נראה גרף והאנימציות אינן פועלות
 הגדרתי מטופל אולם המערכת אינה מזהה אותו
 מה כולל השירות השנתי?
 קו הגרף נראה עבה במיוחד ולא קריא
 קוד ההתקנה של מעבר לדמיון לא פועל
 מעבר לדמיון - המערכת הותקנה אך לא פועלת
 כיצד לגבות את המידע?
 הותקן מתאם USB to Serial אך המערכת אינה מזהה את המכשיר


כלי הביופידבק לא פועלים. לא נראה גרף והאנימציות אינן פועלות

בדוק מצב החומרה. והפעל את הגרף.

ודא:

נורית ה- ON דלוקה. שתי הלוחיות האדומות מופנות האחת אל מול השניה.

עם לחיצה על Run יש להסתכל בתחתית הגרף בצדו השמאלי והימני.  בצד ימין תופיע תמונה של מצב החומרה ובצד שמאל תוצג הודעת שגיאה תואמת. פעילות תקינה תלווה בתמונה המסמלת את קופסת החיישן (Sensor) - .

הבעיות השכיחות הינן:

נתק באלקטרודות (נראה כמו "מספריים" כחולות ). יש לוודא שסרטי הולקרו הולבשו כראוי על האצבעות (באזור הכרית כאשר החלק המתכתי מכוון לפנים היד)

סוללה חלשה (סימן של ברק מכיוון מטה למעלה  )

מכשיר לא מחובר למחשב (נראה כמו מחבר  )

אין מעבר נתונים מהחיישן למחשב (ציור של הקופסה עם קו אלכסוני בצבע אדום  ) בד"כ נורית שכבתה או חוסר קשר עין בין שתי הקופסאות. יש לשים לב כי לאחר דקה של חוסר שימוש תכבה הנורית וינותק הקשר (זאת על מנת לחסוך בצריכה של הסוללה ולהגדיל את זמן השימוש בה).

במקרה שיש חשד לנתק פיסי באלקטרודות יש לבצע בדיקה כדלקמן:

יש לנתק את סרטי הולקרו ולהצמיד את שתי דסקיות המתכת זו לזו. מצב המכשיר צריך להראות קצר (ציור של "מספריים" עם קו אדום אלכסוני מעליהן). אם לא התקבל מצב כנ"ל ישנה בעית ניתוק בין קצוות המגע.

 

 

 


Up

הגדרתי מטופל אולם המערכת אינה מזהה אותו

חשוב להכניס את שם המטופל בדיוק כפי שהוכנס בהגדרה הראשונית ובכלל זה רווחים. כדי לראות את רשימת המטופלים יש להכניס בחלון ה- login את הקוד של המטפל שהגדיר את המטופל ואת הסיסמה המתאימה לו.
לאחר ההתקנה מוגדרים במערכת קודי מטפל וסיסמה: zzhp (יש להקליד באותיות קטנות אפילו שבזמן התצוגה ייראה שם המשתמש באותיות גדולות (ZZHP).
  
מתקבל מסך עם 4 כפתורים. יש להקיש על כפתור החיפוש (Search). מתקבל חלון נוסף. בתחתיתו ישנו מקש נוסף של Search. הקשה עליו תביא להצגת טבלה ובה פירוט של כל המטופלים שהוגדרו למטפל הנוכחי. המיון ברשימה הנו כרונולוגי (לפי סדר הוספת המטופלים) וניתן למיין אותו על פי כך עמודה דרך הקלקה על כותרת העמודה.


Up

מה כולל השירות השנתי?

השירות השנתי שלנו מאפשר את היתרונות הבאים:

- מענה וסיוע שוטף בכל זמן כולל הגעה למקום כאשר לא נמצא פתרון באמצעות תמיכה טלפונית

- מתן ציוד חלופי זמני במקרה של תקלת חומרה עד לבירור הסיבה לתקלה וההחלטה על הפתרון לה

- מחירים מוזלים לציוד, תוכנה וסדנאות

- קבלת שדרוגי תוכנה שישוחררו ללקוחות בתקופת השירות


Up

קו הגרף נראה עבה במיוחד ולא קריא

קו הגרף מחבר נקודות מידע על פי ציר הזמן. ישנם שני פרמטרים הקובעים את מראה הקו ועוביו. האחד הוא רוחב הקו בנקודות. ברירת המחדל של המערכת הנה 2 נקודות (Pixels). בחלון האפשרויות ניתן לשנות את עובי הקו ל-1.

את מראה הגרף קובע גם היחס בין מספר נקודות המידע ואורך ציר הזמן. יש לזכור כי בכל שניה מתקבלים 10 ערכים. במסך שמוצג ברזולוצזיה של 1024 נקודות רוחב מכסה המערכת דקה וחצי. מפגש שנמשך יותר מביא לצמצום התצוגה ודילוג על נקודות יכול ליצור קוים צפופים במיוחד. יש להגדיל את חלון הגרף למכסימום ואחר כך להקטין את מספר הדקות שבציר הזמן.זה נעשה דרך שינוי ההגדרה בחלון האפשרויות.


Up

קוד ההתקנה של מעבר לדמיון לא פועל
עם מערכת מעבר לדמיון מסופק קוד התקנה באורך 16 תווים. יש לוודא שהקוד הוכנס במלואו ובאופן תקין. מקור מרכזי לשגיאות הנו החלפה בין האות o לבין הספרה 0. יש לשים לב כי ראשית הקוד מתחיל במספר 100 ומכאן אפשר להבחין בין שני התווים.
Up

מעבר לדמיון - המערכת הותקנה אך לא פועלת

שלוש סיבות נפוצות יכולות לגרום לתוכנה לא לפעול:

- חוסר התאמה לתנאי סף. יש להקפיד שגודל הזכרון במחשב הנו 128MB לכל הפחות.

- אין עדיין במערכת קישור מתאים להפעלת קובצי Flash. לשם כך יש להפעיל באופן חיצוני את אחד מקובצי ה-Flash הקיימים במערכת. קבצים כאלו יימצאו תחת הנתיב:

 C:\Program Files\Mindlife\Imagination\Media\Session1\Graphic.

יש לבחור קובץ כלשהו שסיומו SWF ולבצע לחיצת עכבר שמאלית כפולה. אם יתקבל חלון השואל באיזו תוכנה להפעיל את הקובץ יש לבחור לשם כך Internet Explorer. מתחת לרשימת התוכניות המוצעות יש מקום לסימון הפעלה לכל קובץ שהוא במבנה זה מכאן והלאה. יש להקפיד על הכנסת הסימון במשבצת הרלוונטית. 

יש לשים לב כי בתנאים מסויים של הדפדפן יהיה צורך גם להמשיך ולאשר את הפעלת הפקד (Active X).

- התנגשות עם גרסה מתקדמת יותר של Java. במחשבים בהם מותקנת Java מגרסת ריצה 4 תווצר התנגשות שתמנע מהמערכת לפעול. במקומות מסויימים מותקנת גרסה זו עם אספקת המחשב ולא באופן יזום ע"י המשתמש בו. במקרים אלו או אחרים שבהם ניתן להסיר את גרסת Java זו יש לעשות כן ואח"כ להתקין מחדש את גרסת ה- Java שסופקה בתקליטור ההתקנה.

זהו קובץ בשם j2re-1_3_1_09-windows-i586-i.exe המצוי תחת הנתיב: C:\Program Files\Mindlife\Imagination

אם כל זה אינו עוזר, יש לפנות אלינו.


Up

כיצד לגבות את המידע?
 

בגרסה 5:

 

כל המידע אותו יש לגבות נמצא בתיקייה בשם Mindlife אשר מצוייה בנתיב הבא:

C:\ProgramData\Mindlife.

לפעמים לא תיראה תיקיית ProgramData. הסיבה לכך היא שזו תיקייה עם תכונת "נסתרת" (Hidden). שנה את הוראות התצוגה דרך Organize (סדר) בשורת התפריטים. לבחור את האופציה: Folder and Search Options (אפשרויות תיקיה וחיפוש) ואח"כ View (הצג).  יש לסמן הרשאה להצגת ספריות/קבצים נסתרים.

בגרסה 4:
כל המידע אותו יש לגבות נמצא בתיקייה בשם Mindlife אשר מצוייה בנתיב הבא:

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data.

לפעמים לא תיראה תיקיית Application Data  מתחת לתיקיית ה- All Users. הסיבה לכך היא שזו תיקייה עם תכונת "נסתרת" (Hidden). שנה את הוראות התצוגה דרך Tools\View. סמן הרשאה להצגת ספריות/קבצים נסתרים.

בגרסה 3 ומטה:

יש לגבות שתי תיקיות בשם UM DataBase ו-pClient אשר מצויות בספריה בה הותקנה המערכת. אם לא שונתה ההגדרה הנתיב שנוצר אוטומטית הנו: C:\Program Files\Mindlife\ProRelax professional tools בגרסה 3 או Ultrasis במקום Mindlife בגרסה 1.

בנוסף יש לגבות את הקובץ UMD.INI שמצוי בתיקיית החלונות (Windows).  


Up

הותקן מתאם USB to Serial אך המערכת אינה מזהה את המכשיר

ראשית יש לוודא שהתוכנה המתאמת הרלוונטית שסופקה  (Driver)  הותקנה לפני החיבור הפיסי של   המתאם למחשב. במידה והחיבור נעשה בטעות קודם יש לפנות אלינו לסיוע. במידה והחיבור אכן נעשה בסדר הנכון והקשה על "נסה שוב" (Retry) לא מועילה יש לבדוק את מספר היציאה הסיריאלית שהוגדר לחיבור זה. הסבר על כך נמצא במדריך למשתמש.


Up

לייבסיטי - בניית אתרים