דף הבית >> Prorelax
 
ProRelax 5.1.0
 
המערכת פותחה במקור עפ"י דרישות של פסיכיאטרים ופסיכולוגים, תוך שילוב מומחים בתחום אלקטרוניקה רפואית, מערכות מומחה והנדסת אנוש. היא מיועדת לפסיכיאטרים, פסיכולוגים, רופאים, מטפלים ומאמנים לכושר מנטלי. המערכת  ואטרקטיבית למטפל למטופל, למאמן ולמתאמן. היא ידידותית ופשוטה מאד להפעלה.
המערכת מכילה גרסאות מתקדמות של משחקי ה- Evolve, גרף, ו- Maze. בנוסף לכלי הביופידבק מכילה הערכה מנגנון לניהול נתונים המאפשרת שמירת פרטים בסיסיים על המטופלים/מתאמנים ובכלל זה שמירת כל הגרפים.
מגרסה 3 נוסף למוצר נגן GSR מיוחד לקובצי מולטימדיה בפורמטים הנתמכים ע"י Quick Time (היום בגרסה 7). מגרסה 4 שולב במערכת מנגנון לרישום אירועים ע"ג גרף הביופידבק.  גרסה 5.1.0 ששוחררה ב-15/9/2009 ואשר תומכת במערכות החדשה האחרונות של מיקרוסופט (ויסטה וחלונות 7) מכילה הרחבות באופן השימוש בסרטונים ובקובצי הקול.  מיינדלייף מספקת יחד עם הערכה מגוון סרטוני דוגמא בנושאים שונים. בנוסף לכך מצורף מסמך שמראה כיצד אפשר לשלב סרטונים השמורים ב-YouTube במערכת ה-ProRelax.
 
 
 
שימוש במערכת למטרות מחקר
כלי ייחודי המשולב במנגנוני שמירת המידע מאפשר יצוא קבצי נתונים בפורמט נומרי פשוט. אופציה זו אפשרה עד היום שימוש במערכת למחקרים שונים. (כמו אלו העוסקים בתפקוד המערכת הסימפתטית וקשרים שבין המידע המתקבל בשינויי GSR לבין סוגים של מצבים פיסיולוגיים). החברה מספקת למעוניינים בכך כלי שממיר את הנתונים הבסיסיים הרשומים ביחידות EDA פנימיות ליחידות גלובליות ב- kOHM ו/או mSiemense.
 
מגוון השימושים במערכת
מאפייניה הייחודיים והכלים השזורים בה הביאו את הערכה לסייע במגוון מישורים. מן הצד האחד משולבת המערכת בשימושים הממוקדים בריפוי ומיועדים לאוכלוסיה הזקוקה להתערבות רפואית כאשר מן הצד השני היא מהווה כלי חשוב בסיוע לחיזוק החוסן המנטלי לצורך שיפור ביצועים, יכולות שליטה והטבה באיכות החיים הכללית.
להלן מקצת המישורים החשובים בהם נעשה שימוש במערכת:
- אבחון והערכה: ניתן לשאול שאלות, כשהתגובות הפסיכו-פיזיולוגיות של המטופל או המתאמן נרשמות ע"י המחשב,   ומוצגות באופן גרפי ע"ג הצג. כך ניתן לראות את התגובות התת-הכרתיות של המטופל אף אם אינו מודע לבעיה, ולכן תהליך האבחון מהיר ואמין יותר.
- התגברות על חרדות, פחדים ובעיות שונות: המטופל יוכל לראות באופן גרפי את תגובותיו הפסיכו-פיזיולוגיות תוך כדי הטיפול, וע"י כך ללמוד לשלוט הן ברגשותיו, הן בתגובותיו והן במערכות הפיזיולוגיות.
- שיפור תפקוד בתנאי לחץ: המערכת מלמדת את הפועל בה להירגע ולתפקד טוב יותר גם בתנאי לחץ.
- בעיות פסיכוסומאטיות: סיוע בפתרון בעיות שמקורן פסיכוסומאטי, כגון יתר לחץ דם, מיגרנות, בעיות קיבה / מעיים עצבניות וכדומה.
סיוע בהתמודדות עם טראומה וחרדה
שימוש מאד מיוחד הנו בכל הקשור להתמודדות עם טראומות וחרדות לסוגיהם. המנגנון להפעלת גירויים ששולב מגרסה 3 (וידאו, מוסיקה, תמונות) מאפשר שימוש מאד מעניין להתמודדות עם טראומות וחרדות. זאת נעשה באמצעות היכולת לחשוף את המטופל לבעיה שלו במינונים ובעוצמות שונות.  


בנוסף על הסיוע המקצועי, למערכת יתרונות נוספים:
- היא הופכת את הטיפול למעניין ומהנה יותר למטפל ולמטופל.
- היא מסייעת למשוך לקוחות חדשים, התופסים את המטפל כמתקדם, המשתמש בכלים חדשניים ויעילים.

ProRelax 5.1.0 , גרסת IBS

גרסה ה- IBS הינה גרסה מיוחדת שמרחיבה את הגרסה הסטנדרטית של המערכת המקצועית. 
ההרחבה מורכבת מתוספת של מספר אנימציות ייחודיות המשמשות לסיוע למטופלים בהתמודדותם עם נטרול מרכיב הלחץ הנפשי בכדי להוריד באופן משמעותי את עוצמת התסמונת. האנימציות הנם הנחיה תמונתית שמתגמלת את המשמש המבצע היטב את תהליך הרגיעה בהפגת הסימפטומים המציקים לו. מקורה של התוספת היא ביישום  שנבנה לפני מספר שנים ואשר השימוש בו נבדק בבתי חולים באנגליה ונמצא יעיל. את מרכיב ה- IBS ניתן להוסיף למערכת הבסיסית בכל שלב והוספה זו אינה משנה מאומה מהקיים בגרסה הבסיסית אלא רק מוסיפה עליה את מרכיבי ה- IBS.